Unit 6.1

Nekaitomi Daugiskaitos Daiktavardžiai


Print This Post Print This Post

Advertising

Introduction

Daiktavardžiai [nouns] nurodo asmenį, vietą, daiktą, įvykį, medžiagą ar savybę.

Nekaitomi daugiskaitos daiktavardžiai [invariant plural nouns] yra tie, kurie turi tą pačią vienaskaitos ir daugiskaitos formą.

Form

Nekaitomams daiktavardžiams netaikomos pagrindinės daiktavardžių daugiskaitos formavimo taisyklės, todėl jie turi pačią formą tiek vienaskaitoje, tiek daugiskaitoje. Kuomet daiktavardis turi tą pačią vienaskaitą ir daugiskaitos formą, tai artikelis yra derinamas pagal daiktavardžio skaičių. Svarbu žinoti, jei žodis turi tik vienaskaitos formą, negalime pridėti -s galūnės.

Dažniausiai naudojami nekaitomi daugiskaitos daiktavardžiai yra šie: clothesfireworksglassesgogglesjeansoutskirtsscissorsseriesthankstrousers

Pridėdami žodžių junginį a pair of priešais nekaitomą daugiskaitos daiktavardžių formą, paverčiame juos vienaskaitiniais daiktavardžiais ir taip nurodome vieną daiktą.

Example

Nekaitomų daiktavardžių vienaskaitos forma

  • A pair of scissors is on the office desk.
  • This advertisement is about a new series.
  • Your old pair of goggles is used in the musical.

Nekaitomų daiktavardžių daugiskaitos forma

  • Scissors are dangerous for babies.
  • New TV series about famous writers is going to start.
  • These goggles cost a fortune!

Use

Nekaitomi daugiskaitos daiktavardžiai naudojami taip pat kaip ir daugiskaitiniai daiktavardžiai.

Tokie daiktavardžiai nurodo kelis neskaičiuotinius daiktavardžius ar kažką, kas susideda iš daugiau nei vienos dalies. Svarbu žinoti, jog kai kurie nekaitomi ir nedalomi daugiskaitiniai daiktavardžiai, tokie kaip scissors (žirklės), trousers (kelnės), glasses (akiniai), anglų kalboje gali turėti ir vienaskaitinę reikšmę.

Summary

Nekaitomi daugiskaitos daiktavardžiai [invariant plural nouns] yra tie, kurie turi tą pačią ir vienaskaitos, ir daugiskaitos formą, todėl reikia naudoti tinkamą artikelį, kad galėtume atskirti šių daiktavardžių skaičių. Jiems netaikomos pagrindinės daiktavardžių daugiskaitos formavimo taisyklės.

Dažniausiai naudojami nekaitomi daugiskaitos daiktavardžiai yra šie: clothesfireworksglassesjeansscissorsthankstrousers

Pavyzdžiui:
— “I bought a pair of jeans.” / “I bought two pairs of jeans.” = Daiktavardis jeans (džinsai) turi tą pačią vienaskaitą ir daugiskaitą.
“My dad bought new trousers.” / “My dad bought new trouser.” = Daiktavardis trousers (kelnės) turi tik daugiskaitą.

Peržvelkime informaciją pateiktą {Form} dalyje. Žvilgtelkime į {Example} dalį, kurioje nurodyta, kaip ši mokomoji medžiaga naudojama kontekste.

Exercises


The exercises are not created yet. If you would like to get involve with their creation, be a contributor.Ambassadors

Open TextBooks are collaborative projects, with people from all over the world bringing their skills and interests to join in the compilation and dissemination of knowledge to everyone and everywhere.

Become an Ambassador and write your textbooks.

Online Teaching

Become a Books4Languages Online tutor & teacher.

More information here about how to be a tutor.

Translations


Contributors

The Books4Languages is a collaborative projects, with people from all over the world bringing their skills and interests to join in the compilation and dissemination of knowledge to everyone, everywhere.

License